piątek, 12 września 2014

Najdłuższa i największa w polskich Tatrach – Dolina Chochołowska

5 lipca 2014
Zapraszam na wirtualny spacer do Doliny Chochołowskiej. Jest to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach. Zajmuje powierzchnię ponad 35 km2 i ma długość około 10 km.
szałasy na Polanie Chochołowskiej
kaplica św. Jana Chrzciciela


Pustki na szlaku były tylko w jedną stronę. W drodze powrotnej masa ludzi i wszechobecne rowery. Taki tłok chyba z powodu finału akcji "Czyste Tatry". Na trasie miałam okazję zobaczyć różne "odmiany" wolontariuszy. Byli tacy, co zaglądali w każdy zakamarek i zbierali najmniejsze śmieci, ale byli też i tacy, dla których najważniejsze to to, by założyć koszulkę i się POKAZAĆ. Worki na śmieci były głęboko schowane w ich plecakach.


13 komentarzy :

 1. super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zawsze piękne zdjęcia :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjne ujęcia z pięknego miejsca! Mam w swoim zbiorze praktycznie identyczne zdjęcie ja pierwsze w tym wpisie - z tą pojedynczą chatą i szczytami w tle :) A fotka w czerni i bieli ma niesamowity klimat, gratuluję umiejętności fotografowania! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do akcji, miałam bardzo podobne odczucia, ale o tym już wiesz :) Zdjęcia naprawdę świetne, a jeśli chodzi o samą Dolinę Chochołowską, zawsze mi się strasznie dłuży droga, dlatego w gruncie rzeczy najbardziej lubię samą Polanę :) Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemnie obejrzeć takie zdjęcia. Pięknie pokazałaś urodę Doliny Chochołowskiej. Chociaż raz widzę ją bez tabunu ludzi. Osobiście bardziej mi się podoba Kościeliska, ale jedna i druga warta jest spaceru.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polak to jednak Polak - darmowa koszulka to dla niektórych najważniejsze, a idea sprzątania - niekoniecznie :) Dobrze jednak, że tacy są z reguły w mniejszości. Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przyjemne i klimatyczne ujęcia :) A to z owieczkami naprawdę super!!!
  Pozdrowienia górskie pzresyałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No brawo, brawo! Nauczyłaś się w końcu robić dobre zdjęcia. A pamiętam inne, te mniej doskonałe ale jakże fascynujące... :D ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. w takich miejscach moge byc co tydzien

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne fotoski :) Już dawno nie byłem w Dolinie Chochołowskiej, a teraz obudziły się wspomnienia jak w strugach deszczu maszerowałem tędy do schroniska :)

  OdpowiedzUsuń