niedziela, 31 lipca 2011

Tatrzańskie wędrowanie - Dolina Kościeliska

Dla jednych jedyny kontakt z górami, dla drugich rozgrzewka przed ambitniejszymi trasami. Spacer Doliną Kościeliską (zielonym szlakiem) zaczynamy w Kirach (przy szosie Zakopane - Chochołów) a kończymy przy schronisku Ornak na Małej Polanie Ornaczańskiej. Zajmie nam to ok. 1godz.15min. w jedną stronę. Nie wolno oczywiście zapominać o możliwości zwiedzania tak licznych tutaj jaskiń: Raptawickiej, Mylnej, Mroźnej czy przepięknego Wąwozu Kraków.

Poniższe zdjęcia zrobiłam na przestrzeni trzech ostatnich lat.

Potok Kościeliski
Potok Kościeliski

Polana Stare Kościeliska

Polana Stare Kościeliska

Potok Kościeliski

Polana Pisana

Polana Pisana

Kapliczka Zbójnicka

Schronisko Ornak

schronisko Ornak na Małej Polanie Ornaczańskiej

Polana Wyżnia Kira Miętusia

4 komentarze :

 1. Piszesz, że zdjęcia są wykonane na przestrzeni ostatnich trzech lat. I za każdym razem trafiasz na taką pogodę? W jakim terminie jeździsz w Tatry? Bo moje dwa ostatnie wypady były niestety bardzo deszczowe. Co do zdjęć, to pokazują moją ulubioną trasę na przywitanie z Tatrami. Taka mała aklimatyzacja. Ładnie tam, ale już pięć lat nie byłem. Może zamiast w Karkonosze, pojadę we wrześniu w Tatry. Narobiłaś mi smaku.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli Tatry to tylko sierpień, pogoda jest wtedy stabilniejsza. No chyba, że można sobie pozwolić na urlop we wrześniu to jeszcze lepiej - chociaż wtedy już dni są krótsze. Dla mnie Kościeliska to też taka mała aklimatyzacja, rozruch kości :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne fotki i piękne miejsca. Aż roztęskniłem się:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekne widoki u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń